★·.·´¯`·.·★  بیوگرافی کانر مک گریگور ★·.·´¯`·.·★

  *** آپدیت شده 9 آذر 95 ***

  به نام خدا

  مقدمه: در این مقاله به ادامه ی بیوگرافی قهرمانی کنونی UFC یعنی کانر مک گریگور خواهیم پرداخت.

  لینک قسمت اول مقاله : کلیک کنید

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★  مبارزات سرنوشت ساز و شخصیتی خاص ★·.·´¯`·.·★

  پس از مبارزه با دنیس سیور وی توانست جواز حضور در رقابت برسرعنوان قهرمانی Featherweight جهان درمقابل قهرمان بزرگ ژوزه آلدو را کسب نماید.

  اما هنوز هم اکثر طرفداران و حتی کارشناسان وی را در سطح یک چلنجر قدرتمند که بتواند قهرمان قدیمی این وزن را دچار مشکل نماید نمیدانستند ، آنها میگفتند که سیور مسن نمیتواند حریف قدری برای تعیین چلنجر باشد.

  با این حال کانر و آلدو در تورهای تبلیغاتی و کنفرانسهای خبری شرکت کردند و مبارزه شان برای UFC 189 ست شد ، کانر نما و جلوه ای تازه از جنگ روانی و تراش تاک رو در مبارزات جهان به نمایش گذاشت چیزی که تا به اونموقع در UFC به اینصورت شاهد نبودیم.

  کانر پوستر آلدو رو پاره میکرد ، بهش توهین میکرد و توی برنامه زنده تلویزیونی کمربند قهرمانی اون رو برمیداشت… اما همه این مسائل توانست تنور این جدال بزرگ را داغ تر نماید اما تنها دو هفته به این مبارزه ی بزرگ ژوزه آلدو مصدوم و چد مندس داوطلب مبارزه با کانر مک گریگور برسرعنوان قهرمانی موقت Featherweight شد.

  و این زمانی بود که کانر میتوانست خود را بعنوان یک مدعی اصلی و جدی برای آلدو نشان دهد ، چون چد مندس یکی از بهترین فایترهای این دسته بود که دو بار فرصت مبارزه برسرعنوان قهرمانی این وزن در برابر آلدو را داشت که هربار ناکام بود.

  درنهایت مبارزه در یکی از بزرگترین و مهمترین ایونت های تاریخ یو اف سی یعنی UFC 189 برگزار و کانر توانست در یک مبارزه ی جذاب در راند دوم با ناک اوت چد را شکست دهد.

  شاید بتوان این مبارزه را نقطه عطف کارنامه وی دانست ، جاییکه وی بلاخره به این خودباوری رسید که میتواند! و توانست! مصداق بارز جمله ی خواستن توانستن است!

  و اما اینبار آلدو نفس های گرم چلنجر یا بهتر بگیم قهرمان موقت را بیشتر از هر زمانی در پشت گوش خود احساس میکرد یعنی کانر مک گریگور! مردی نه تنها با خسیسه های تراش تاکینگ و جنگ روانی عجیب بلکه با مشت های قدرتمند و تکنیک مبارزه سطح بالا!

  درنهایت پس از کنفرانس های خبری متعدد اینبار UFC 194 میدانی برای این نبرد بزرگ تعیین شد ، تماشاگران از تمام جهان شاهد این رقابت بودند ، جو روگن میگفت که این مبارزه شاید حساس ترین مبارزه تاریخ باشه!

  و با دستور شروع مبارزه توسط جان مک کارتی داور مبارزه ، همه چیز به اندازه یک چشم به هم زدن طول کشید ، ده سال استریک شکست ناپذیری افسانه ی برزیلی ژوزه آلدو با یک مشت کانر درهم شکست ، وی نقش برزمین شد و تمام!

  رویایی که از پسر ایرلندی داستان ما به حقیقت پیوست! وی توانست قهرمان جهان شود … کانر آلدویی را شکست داد که تاکنون در سازمانهای حرفه ای شکستی متحمل نشده بود اونهم نه یک شکست معمولی، ناک اوت در 13 ثانیه! وی رکورد سریعترین فینیش در یک مبارزه قهرمانی را نیز جابه جا کرد!

  ★·.·´¯`·.·★ تلاش برای رسیدن به رویایی بزرگتر ★·.·´¯`·.·★

  کانر اما به دنبال دست آوردهای بزرگتری بود ، یه ضرب المثل معروف فرنگی هست که میگه افتخارات حال تو همون آرزوها و جاه طلبی های دوران کودکی هستش!

  کانر که روزی یک پسر 18 ساله بود با داشتن آرزویی به بزرگی قهرمانی UFC حالا اما به رویایی بزرگتر فکرمیکرد! قهرمانی در دو وزن مختلف یو اف سی بصورت همزمان!

  اونزمان قهرمان وقت وزن بالاتر یعنی Lightweight رافائل دوس آنجوس برزیلی بود ، کانر به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی در Featherweight نرفت و درخواست یک سوپر فایت در وزن بالاتر بین دو قهرمان را داشت جاییکه اگر کانر پیروز میشد به تنها شخص تاریخ مبدل میگشت که بصورت همزمان قهرمان دو وزن مختلف شده است و اگر دوس آنجوس میبرد دفاع از عنوان میکرد و کانر هنوز هم قهرمانی خود را در اختیار داشت پس همه چیز به نفع کانر بنظر میرسید.

  این مبارزه برای UFC 196 ست شد اما یک هفته قبل از مبارزه دوس انجوس نیز به مانند هموطن خود آلدو مصدوم شد و نیت دیاز کسی که قبلا هم پس از پیروزی درمقابل مایکل جانسون درخواست مبارزه با کانر را کرده بود بعنوان حریف جدید وی در یک مبارزه ی معمولی اعلام شد.(برسرعنوان قهرمانی نبود)

  نیت دیاز نمونه بارز شخصیتی می باشد که کانر هرگز با او رو به روز نشده بود ، نیت یک تراش تاکر می باشد با سابقه جنگ روانی بسیار بیشتر از کانر! از طرفی در مسائل فنی هم وی دسترسی و قد بلند تری از کانر داشت چیزیکه همیشه اهرم فشار و برتری مک گریگور نسبت به حریفان بوده است.

  این مبارزه در دسته ی Welterweight انجام شد یعنی دو دسته بالاتر از وزن تخصصی کانر و یک دسته بالاتر از وزن تخصصی نیت دیاز!

  درنهایت در یک اتفاق بسیار شوک کننده ، چیزی که کمتر کسی انتظارش را داشت اتفاق افتاد… نیت دیاز توانست با سابمیشن راند دوم مک گریگور را شکست دهد.

  در طول مبارزه حفره های عظیم استقامتی در مبارزه ی کانر نمایان بود ، وی هرگز یک مبارز چونه آهنی یا با مقاومت و کاردیو خیلی خاص شناخته نمیشد اما در وزن ولترویت باز ضعف بیشتری در این مسائل برایش محسوس گشت.

  و اما کانر پس از یک دوره غیبت نچندان طولانی ، در UFC 202 بازگشت تا در ریمچ حساس و حیثیتی انتقام شکست خود را بگیرد و به مصاف دیاز برود … ظاهرا وی علاقه ای به دفاع از عنوان نداشت.

  درنهایت پس از 5 راند سخت و نفس گیر و طی یک مبارزه بسیار جذاب و دیدنی کانر توانست با رای داوران دیاز را شکست دهد و انتقام خود را بگیرد ، صد البته پیشرفت کانر در بحث کاردیو و مسائل استقامتی نمایان بود.

  و اما پس از تمام این مسائل دیگر نوبت آن بود که کانر برای رسیدن به رویایی بزرگتر تلاش کند ، وی میخواست رکوردی جاودان خلق کند پس بازهم سراغ سوپر فایت رفت.

  رقابت بین دو قهرمان برسرعنوان قهرمانی Lightweight جهان جاییکه در رویداد بزرگ و تاریخی UFC 205 نیویورک آلوارز باید از عنوان خویش در برابر قهرمان کانر مک گریگور دفاع میکرد.

  نتیجه را حتی خوش بینانه ترین طرفدار کانر نیز به این صورت متصور نبود ، کانر فوق العاده ظاهر شد و ادی هیچ حرفی برای گفتن نداشت … در راند اول ادی دوبار توسط مشت های سنگین کانر ناک داون شد.

  هر بار که آلوارز برای خاک کردن کانر تلاش میکرد با مقاومت و دفاع از زیرگیری عالی وی رو به رو میشد و درنهایت وی نتوانست در برابر مشت های قدرتمند کانر تاب مقاومت بیاورد و در راند دوم با TKO رقابت را واگذار کرد!

  کانر نام خود را بعنوان تنها فایتر تاریخ که توانسته بصورت همزمان قهرمان دو وزن مختلف شود ثبت نمود و جاودانه شد!

  ★·.·´¯`·.·★ مسائل اقتصادی ★·.·´¯`·.·★

  کانر رو میشه عملا یک بیزینس من نامید البته نه یک تجارتگر صرف! بلکه کسی که علاوه بر کسب افتخارات به دنبال پول می باشد.

  کانر با توجه به شخصیت ویژه ای که در دنیای MMA به وجود آورده تونسته مخاطبین بسیار زیادی برای خود و البته این ورزش در تمام جهان ایجاد بکنه.

  اون توی رویداد هایی که حضور داشته خلق رکورد های اقتصادی بی نظیری رو انجام داده و تونسته در مین اونت UFC 205 که در هدلاین با ادی آلوارز حضور داشت رکورد گیت و فروش بلیط سالن تاریخی MSG و سازمان UFC را بشکند با بیش از هفده میلیون دلار درآمد!

  وی در اکثر رویداد هایی که بعنوان هدلاین و مین اونت درش حضور داشته فروش پی پرویو فوق العاده بی نظیری از خودش به نمایش گذاشته و به ترتیب در رویدادهای UFC 194 و 196 و  202 توانست 1 میلیون و 400 ، 1 میلیون و ششصد و درنهایت 1 میلیون 650 نسخه بفروشد.

  ♥*•♫.•*♥♥*•♫.•*♥♥*•♫.•*♥  پایان قسمت دوم ♥*•♫.•*♥♥*•♫.•*♥♥*•♫.•*♥

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬●

  نویسنده: Naser

  9 / آذر / 95

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬●

  استفاده از مطالب تنها با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز بوده.

  ***** امیدواریم از مقاله منتشر شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید ، با نظرات خودتون مارو حمایت کنید. *****

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  Naser

  No Limits , No Rules , No Fear This Is Mixed Martial Arts

ارسال دیدگاه

 1. پژمان گفت:

  دمتون گرم آقا دمتون گرم کارتون خیلی درسته.
  خواستم ببینم این مسابقات رو دارین برام بفرستین ممنون.
  Robbie lawyer vs Johnny Hendricks
  Cain Velazquez VS junior dos Santos 1&2&3

 2. میثم گفت:

  سللم
  میخواستم تشکر کنم از زحماتت داداش عزیز که بهترین و بروزترین مسابقات و اخبار رو برامون توی سایت قرار میدی.
  یاعلی مدد

 3. mohammad گفت:

  سلام خدمت ادمین محترم .
  میشه مبارزه ی
  Cain Velazquez VS junior dos
  Santos 1&2&3
  رو برا منم بفرستید ؟
  ایمیل
  ممنون . دمتون گرم

 4. عباس گفت:

  نقد بسیار زیبا و جذاب برای ما علاقه مندان ، ممنون

 5. Mehdi گفت:

  با سلام..داداشم خیلی کارت درسته..عاشق وبسایتت شدم..آقا من تو کف این مک گریگورم..میشه لطف کنی لینک دانلود مستقیم و البته با حجم کم تمام مسابقاتش تو ufc رو از اولی که اومده تا الان رو به ترتیب و با یه توضیح خلاصه از مسابقاتش برام بفرستی به ایمیلم..خیلی لطف میکنی..دمت گرم..خصوصا مسابقاتش با دیاز و همچنین مسابقاتش سر کمربند قهرمانی..
  آمارش چطور بوده؟..تا حالا چند تا باخت داشته؟

© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad