★·.·´¯`·.·★ مبارزانی که از یو اف سی به بلاتور پیوستند! ★·.·´¯`·.·★

  *** آپدیت شده 27 شهریور 95 ***

  به نام خدا

  مقدمه: کمپانی UFC با نام کامل Ultimate Fighting Championship در سال 1993 تاسیس شد و راهی جدید و نو در عرصه ی هنرهای رزمی را ایجاد نمود.

  راهی که به تکامل هنرهای رزمی جهان و درنهایت ایجاد کاملترین سبک هنرهای رزمی یعنی MMA رسید هرچند که در ابتدا UFC فقط میدانی برای مبارزه بین فایترهای سبک های مختلف بود و بعد ها به پیدایش سبکی به نام MMA یا Mixed Martial Arts (هنرهای رزمی ترکیبی) منجر شد.

  کمپانیهای متعددی تاسیس شدند و فرو ریختند اما همواره نام UFC بعنوان بهترین و بزرگترین برگزارکننده مبارزات MMA میدرخشید شاید تنها از Pride FC ژاپن بتوان بعنوان جدی ترین رقیب یو اف سی نام برد که بعدها توسط این سازمان خریداری و ادغام شد.

  همچنین سازمان استرایک فورس که فایترهای بزرگ و نامی را جذب نمود اما بازهم نتوانست درمقابل غول و برند بزرگ هنرهای رزمی ترکیبی جهان یعنی یو اف سی مقاومت نماید و توسط این سازمان خریداری و ادغام شد.

  در سال 2008 اما مدیر سابق استرایک فورس یعنی اسکات کوکر اقدام به ایجاد یک سازمان جدید هنرهای رزمی ترکیبی در آمریکا با نام Bellator MMA نمود.

  در ابتدا همگان فکرکردند که این سازمان نیز به مانند استرایک فورس درمقابل سیاست های قوی تر و مادی بالاتر یو اف سی فروخواهد ریخت اما بلاتور یک فرق با بقیه این کمپانیها دارد!

  آنهم اسکات کوکر می باشد که قبلا در جنگ با یو اف سی شکست خورده بود و اینبار با تجربه بالاتر و بیشتری اقدام به مبارزه مینمود.

  در این مقاله نگاهی می اندازیم به سیاست مهم و نسبتا موفق سازمان بلاتور یعنی جذب فایترهای مشهور و معروف سازمان یو  اف سی! و لیستی از بهترین فایترهای جذب شده را قرار خواهیم داد!

  ★·.·´¯`·.·★ Tito Ortiz ★·.·´¯`·.·★

  تیتو اورتیز در سال 1997 بصورت حرفه ای فعالیت خودش را در UFC آغاز نمود و در طی سالهای متمادی فعالیتش درون این سازمان به افتخارات متعددی رسید و یکی از تاپ فایترهای MMA جهان در زمان خودش شناخته میشد.

  اورتیز سابقه قهرمانی در نیمه سنگین یو اف سی رو به همراه داره با رکورد 5 بار دفاع از عنوان قهرمانی!

  اورتیز در سال 2012 با قبول شکست در برابر فورست گریفین در سازمان یو اف سی بازنشستگی خود را اعلام نمود اما دو سال بعد خبری که علاقه مندان به ام ام ای را متعجب ساخت بستن قراداد سازمان بلاتور با تیتو اورتیز بود.

  اورتیز به رقابتهای بلاتور بازگشت و توانست با دو پیروزی به دیدار برسرعنوان قهرمانی نیمه سنگین بلاتور درمقابل لیام مک گری برسد اما در گرفتن این عنوان ناکام ماند!

  ★·.·´¯`·.·★ Rampage Jackson ★·.·´¯`·.·★

  رمپیج کوئنتین جکسون از لجند های رشته MMA شناخته میشود ، وی در پراید سابقه فعالیت حرفه ای دارد و همچنین در سال 2007 به عنوان قهرمانی نیمه سنگین یو اف سی رسید و توانست یکبار دفاع از عنوان داشته باشد.

  درسال 2013 این فایتر بزرگ و کهنه کار با سه شکست پیاپی در یو اف سی این سازمان را ترک گفته و خبر بستن قرارداد با سازمان بلاتور را عمومی کرد.

  وی در سازمان بلاتور در سه فایت پیاپی توانست پیروز شود و در سومین مبارزه که فینال تورنمنت نیمه سنگین فصل 10 بلاتور بود توانست با شکست محمد لاوال قهرمان این تورنمنت شود اما پس از آن دوباره به سازمان یو اف سی پیوست.

  وی در سال 2015 در مبارزه ای در UFC توانست پیروز شود اما به دلیل شکایت سازمان بلاتور مبنی بر اینکه هنوز قرارداد این فایتر با سازمان بلاتور باقی مانده است وی تعلیق موقت شد و پس از مدتی گفته شد که رمپیج باید به بلاتور بازگردد!

  برخلاف میل باطنی این فایتر ، رمپیج دوباره با بلاتور قراداد جدیدی بست و هم اکنون در سال 2016 در این سازمان فعاله و در اولین مبارزه پس از بازگشت توانست قهرمان سابق المپیک رشته جودو یعنی ایشی را با رای داوران شکست دهد.

  ★·.·´¯`·.·★ Benson Henderson★·.·´¯`·.·★

  بنسون هندرسون در سال 2009 به سازمان WEC پیوست و توانست قهرمان این سازمان شود اما پس از اینکه این سازمان با UFC ادغام شد روانه ی یو اف سی شد و نهایتا در سال 2012 توانست به عنوان قهرمانی Lightweight سازمان یو اف سی دست یابد و سه بار دفاع از عنوان انجام دهد!

  اما درنهایت پس از اینکه عنوان قهرمانی خویش را واگذار کرد در سال 2015 به وزن Welterweight دبیوت نمود و دو مبارزه ی پیاپی را پیروز شد ، با اینکه وی وضعیت نسبتا خوب و احیا شده ای را در کریر و آینده خویش میدید اما با پیشنهاد مالی بسیار خوب و فرصت های مناسب حرفه ای توسط سازمان بلاتور و مدیرعاملش اسکات کوکر مواجهه شد.

  درنهایت وی در سال 2016 اولین مبارزه خود را برای سازمان بلاتور انجام داد و مستقیما برای مبارزه با آندره کورشکوف برسرعنوان قهرمانی Welterweight بلاتور انتخاب شد ، هرچند که در این مبارزه شکست خورد.

  بنسون هندرسون در سال 2016 و همین چند مدت قبل به وزن قبلی خویش یعنی Lightweight بازگشت و  توانست درمقابل یکی از مدعیان اصلی بلاتور یعنی پاتریسیو پیتبال پیروز شود و جواز حضور در رقابت با قهرمان این وزن یعنی مایکل چندلر را کسب نماید و باید دید که آیا میتواند قهرمان بلاتور شود یا خیر؟

  ★·.·´¯`·.·★ Phil Davis ★·.·´¯`·.·★

  فیل دیویس در سال 2010 اولین مبارزه ی خود را برای سازمان یو اف سی انجام داد و تا سال 2015 نیز ادامه فعالیت داد ، وی در طی این سالها بعنوان یکی از تاپ تن ها و فایترهای مطرح نیمه سنگین توانست در برابر اسامی مشهوری مانند الکساندر گوستافسن ، لیوتو ماچیدا ، آنتونیو روگیرو نوگیرا ، تیم بوسچ و حتی گلاور تشیرا به پیروزی برسد اما هربار در کسب جواز برای حضور در رقابت برسرعنوان قهرمانی نیمه سنگین یو اف سی ناکام می ماند!

  درنهایت این فایتر مدعی در سال 2015 با سازمان بلاتور به توافق میرسد ، وی با دو پیروزی پیاپی در یک رویداد توانست به قهرمان تورنمنت گرند پریکس نیمه سنگین بلاتور برسد وی همچنین توانست در سال 2016 محمد لاوال را شکست دهد و جواز حضور در رقابت برسرعنوان قهرمانی نیمه سنگین با لیام مک گری را کسب نماید!

  باید دید که وی بلاخره میتواند قهرمان شود یا خیر؟

  ★·.·´¯`·.·★ Matt Mitrione ★·.·´¯`·.·★

  مت میتریون فایتر دسته ی سنگین وزن می باشد که در سال 2009 اولین مبارزه حرفه ای خود را در سازمان UFC انجام داد ، وی تا همین امسال یعنی 2016 در طول یک کریر پر فراز و نشیب و افت و خیز های فراوان برای یو اف سی مشت زنی کرد.

  اما نهایتا پس از مبارزه جنجالی اش با تراویس براون که آخرین مبارزه اش در یو اف سی نیز بود تا مرز نابینایی پیش رفت و به خطاهای متعدد حریفش اعتراض داشت و بعدها نیز با کمیسیون ورزشی نوادا برای داور وسط اعتراض نمود.

  درنهایت پس از این مبارزه وی با سازمان بلاتور قراردادی بست وی در دو مبارزه متوالی سال 2016 در سازمان بلاتور توانست هردو را با ناک اوت شکست دهد و باید دید که ادامه کریرش چه خواهد شد؟

  ★·.·´¯`·.·★ Rory MacDonald ★·.·´¯`·.·★

  روری مک دونالد یکی از تاپ فایترهای معروف دسته ی Welterweight سازمان یو اف سی بود ، در سال 2010 اولین مبارزه خود را در سازمان یو اف سی انجام داد و در طی 6 سال مبارزه های متعدد و تحسین برانگیزی انجام داد و حتی تا مرز کسب عنوان قهرمانی در این سازمان پیش رفت.

  اما درنهایت با دو باخت پیاپی در سال 2015 و 2016 درمقابل رابی لالر و استیفن تومپسون از سازمان رفت و با سازمان بلاتور قرارداد بست.

  روری مک دونالد در مصاحبه ها گفته بود که هرکجا که پول بیشتری برای من داشته باشد حضور خواهم داشت و مطمئنا روری در سازمان بلاتور شماره یک پرداختها میتواند باشد درحالیکه در یو اف سی وی نهایتا یک تاپ فایتر عادی می باشد این مورد نیز وجود دارد که در سازمان بلاتور شانس بسیار بالایی برای کسب عنوان قهرمانی دارد.

  ★·.·´¯`·.·★ Cheal Sonnen ★·.·´¯`·.·★

  چیل سانن فایتر قدیمی ، معروف و جنجالی یو اف سی بود ، وی در سال 2005 اولین مبارزه اش را برای یو اف سی انجام داد.

  وی در طول سالهای مبارزه اش برای این سازمان سه بار شانس مبارزه برسرعنوان قهرمانی میان وزن و نیمه سنگین را داشت … ولی دوبار درمقابل حریف سنتی اش یعنی آندرسون سیلوای کبیر و یکبار درمقابل جان جونز شکست خورد تا نتواند به این مهم برسد.

  وی اخرین مبارزه اش را در سال 2013 انجام داد و دوره ای از محرومیت رو پشت سر گذاشته و گمانه زنی هایی برای حضورش در یو اف سی وجود داشت…

  درنهایت امروز یعنی 2016 خبری رسید مبنی بر اینکه وی با سازمان بلاتور به توافق رسیده و قراردادی بسته است! و باید دید که وی در این سازمان چه خواهد کرد.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  نویسنده: Naser

  27 / شهریور / 95

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ***** امیدواریم از مقاله ی منتشر شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید ، با نظرات خودتون مارو حمایت کنید. *****

   

  Naser

  No Limits , No Rules , No Fear This Is Mixed Martial Arts

ارسال دیدگاه

 1. aliufc گفت:

  سلام اول از همه تشکر از سایت خوبتون و اخبار های به روز میخواستم بدونم مسابقه نیت دیاز و اندرسن سیلوا یا مسابقه نیک دیاز و BJ PENN در سایت قرار میدهید

  • Mojtaba گفت:

   با سلام . دوست عزیز فعلا در حال تکمیل آرشیو هستم . از یو اف سی 1 تا 166 رو فردا برای دانلود قرار میدیم ، همینطور فایت نایت 1 تا 21 . مسابقات درخواستی شما اختصاصی برای خود شما آماده می شود و لینک اختصاصی تا 24 ساعت آینده به ایمیل شما دوست عزیز ارسال می شود .

  • Mojtaba گفت:

   مسابقات درخواستی به صورت ریلیز اختصاصی آماده شد و لینک های دانلود اختصاصی آن به ایمیل شما دوست عزیز ارسال شد.

 2. rayan گفت:

  سلام مرسی از مطلب جذابتون لطفا مبلغ قرار داد چندتا از یو اف سی کارارو برام در جواب همین پست میزارین ؟3 تا از تازه کارا 3 تا قدیمی مثلا .ممنون

© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad