★·.·´¯`·.·★  مبارزانی که باید خداحافظی نمایند! ★·.·´¯`·.·★

  *** آپدیت شده 26 آبان 95 ***

  به نام خدا

  مقدمه: در این مقاله به بررسی مبارزانی خواهیم پرداخت که به دلایل مختلف که بخش مهم آن بالا رفتن سن است دیگر آن کارایی و کیفیت سابق را ندارند و باید خداحافظی و از میادین حرفه ای کناره گیری نمایند.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Anderson Silva ★·.·´¯`·.·★

  یکی از مهمترین اسامی این لیست بدون شک قهرمان افسانه ای سالهای نچندان دور یو اف سی یعنی آندرسون سیلوا می باشد.

  کسی که میتوان آن را مفتخر داشتن بهترین تایتل رین تاریخ دانست.

  آندرسون سیلوا در سال 2006 اولین مبارزه خود را پس از طی کردن یک دوره فعالیت در سازمان پراید اف سی و همچنین قهرمانی در Cage Rage انجام داد و توانست تونی فریکلوند را ناک اوت نماید.

  استاد بزرگ ناک اوت یو اف سی در همان سال توانست با KO ریچ فرانکلین را شکست و قهرمان جدید Middleweight این سازمان شود و وی توانست در طی سالهای 2006 تا 2012 در تمام مبارزات پیروز باشد و یکی از بهترین فایترهای تاریخ مبارزات آزاد لقب بگیرد.

  اما آن روی سکه برای آندرسون در مبارزه با کریس وایدمن آغاز شد که وی با ناک اوت شکست خورد ، در مبارزه دوم نیز به علت شکستگی پای اندرسون سیلوا در هنگام مبارزه شکست میخوره.

  با اینکه وی از این مصدومیت سخت و با وجود سن بالا عبور کرد و خود این مسئله نیز شگفت انگیز هستش اما سیلوا پس از بازگشت هرگز نتوانست به مانند گذشته عمل کند.

  در مبارزه با نیک دیاز پیروز شد اما به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش نتیجه به بدون برنده تغییر و سیلوا یکسال محروم شد.

  اوضاع در زمان بازگشت از این محرومیت نیز بهتر نشد ، وی در یک مبارزه ی بسیار زیبا درمقابل مایکل بیسپینگ با رای متحد داوران شکست خورد و در آخرین دستاوردش نیز درمقابل دنیل کورمیر نتیجه ای بهتر از شکست برایش حاصل نشد.

  با تمام این مسائل میفهمیم که هم اکنون وقت خداحافظی آندرسون سیلوا فرا رسیده ، یکی از پرافتخارترین و بهترین فایترهای تاریخ مبارزات آزاد!

  سیلوا هم اکنون 41 ساله می باشد.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Frank Mir ★·.·´¯`·.·★

  نفر دوم این لیست کسی نیست جز فرانک میر!

  میر در سال 2001 به کمپانی بزرگ UFC پیوست  ، وی در سال 2004 توانست تیم سیلویا را با سابمیشن شکست و قهرمان جدید سنگین وزن لقب بگیرد ، در مبارزه ای که دست تیم سیلویا به دلیل سابمیشن آرمبار شکست!

  قطع به یقین میر رو میتونیم از بهترین جوجیتسو فایترهای تاریخ دسته ی سنگین وزن بدانیم ، اون تونست با سابمیشن یکی دیگر از اساتید جوجیتسو مبارزات آزاد یعنی آنتونیو روگیرو نوگیرا رو نیز بشکنه و این نشان از قدرت بالا و صد البته بیش از حد خشن وی داره.

  میر را میتوان به راستی یکی از بدشانس ترینها دانست ، یک تصادف بدهنگام با موتور سیکلت و شکستگی استخوانهای بدن میر باعث شد که وی مدت زمان زیادی را از قفس مبارزات دور بماند و به همین خاطر کمربند را بدون مبارزه واگذار نماید.

  میر اما اهل تسلیم شدن نبود همونطوری که توی مبارزاتش تا به حال با سابمیشن تسلیم نشده اینبار هم توی زندگی واقعی تسیلم نشد و به مبارزات بازگشت.

  پسر سرسخت اکتگان هرچند که هرگز مانند نسخه ی قبل از تصادفش نشد اما توانست به عنوان قهرمانی موقت سنگین وزن نیز دست یابد هرچند که در مبارزه کمربند اصلی با براک لسنر موفق نبود.

  وی همچنین افتخار حضور در مین اونت یکی از مهمترین رویداد های تاریخ مبارزات آزاد یعنی UFC 100 رو در کارنامه ش داره.

  افت شدید فرانک از سال 2012 شروع شد جاییکه برسرعنوان قهرمانی درمقابل جونیور دوس سانتوس ناک اوت شد و دست نیافتن دوباره به کمربند انگار پایان آرزوهای دوران حرفه ایش بود و البته شروع روزهای بد.

  وی در سه مبارزه پیاپی دیگر نیز درمقابل دنیل کورمیر ، جاش بارنت و آلیستر اووریم شکست خورد و حتی تا آستانه ی اخراج از UFC پیشرفت اما دو پیروزی پیاپی دربرابر بیگفوت سیلوا و تاد دافی وی را نجات داد.

  هرچند که قضیه برای میر فرقی نکرد و وی در 2015 و 2016 در دو مبارزه پیاپی دربرابر آرلوفسکی و هانت نیز بازنده شد و پس از مبارزه با هانت تست دوپینگش هم مثبت اعلام شد.

  وی فعلا در محرومیت بسر میبرد ، اما مطمئنا داستان برای او فرقی نخواهد کرد و دقیقا الان وقتیه که اون باید خداحافظی بکنه و به تالار مشاهیر بپیونده.

  فرانک میر هم اکنون 37 ساله می باشد.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Vitor Belfort ★·.·´¯`·.·★

  ویتور بلفورت یکی از جوانترین مبارزان تاریخ UFC می باشد زمانیکه در سال 1997 و در رویداد UFC 12 توانست حریف خود را با ناک اوت فنی شکست دهد.

  اگر لیستی از زحمت کش ترین ، تاثیر گذار ترین و بهترین فایترهای تاریخ یو اف سی تهیه بکنید قطعا ویتور از اسامی مهم آن باید باشد.

  ویتور توانست در سال 2004 با ناک اوت فنی رندی کوتور افسانه ای را شکست دهد و بعنوان قهرمان نیمه سنگین جهان خود را معرفی نماید ، هرچند که این قهرمانی عمر طولانی نداشت و درنهایت وی راهی سازمانهای دیگری از جمله پراید و کیج ریج شد ، وی توانست قهرمان سازمان Cage Rage شود و تا زمانیکه دوباره به UFC بازگردد 4 سالی به طول انجامید.

  ویتور دو بار دیگر نیز برسرعنوان قهرمانی یو اف سی مبارزه نمود بار اول در برابر جان جونز هیولای شکست ناپذیر یو اف سی که حتی تا مرز سابمیشن کردن جان پیش رفت اما درنهایت این خودش بود که گرفتار سابمیشن خطرناک جونز شد.

  اما پس از آن وی راهی دسته ی میان وزن گشت ، با سه ناک اوت تاریخی و بسیار تماشایی همگان فکرکردند که گویی ویتور به بیست سال قبل بازگشته است و احتمال قهرمانی وی نیز بسیار بالا بود ، وی توانست در سه مبارزه پیاپی با ضربه ناک اوت پا به ترتیب مایکل بیسپینگ ، لوک راکهلد و دن هندرسون را ناک اوت نماید.

  اما پس از آنکه ماده ی TRT توسط USADA ممنوع اعلام شد ویتور از یکی از مهمترین مواد خود محروم گشت ، وی به مدت دوسال به علت مصدومیت از میادین دور بود و درنهایت در سال 2015 درمقابل قهرمان وقت کریس وایدمن قرار گرفت اما ویتور افت عجیبی کرده بود که حتی در شکل ظاهر اندامش نیز قابل مشاهده بود ، وی با وجود حمله ی برق آسا و خوب درمقابل کریس نتوانست پیروز شود و با ناک اوت مغلوب شد.

  ویتور در سال 2016 دو مبارزه در مقابل جاکاره سوزا و گگارد موساسی انجام داد که در هردوی آنها با ناک اوت به شکل بدی شکست خورد.

  با این اوصاف الان بهترین زمان برای کناره گیری و خداحافظی لجند پرافتخار برزیلی هستش ، ویتوری که رکورد دار ناک اوت در تاریخ یو اف سی هستش.

  وی هم اکنون 39 ساله می باشد.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Lyoto Machida ★·.·´¯`·.·★

  لیوتو ماچیدای برزیلی نفر آخر این لیست می باشد.

  وی در سال 2007 به UFC پیوست و در شروع کار خود بی نظیر و خیره کننده بود تاجاییکه وی در سال 2009 توانست با شکست رشاد اونز قهرمان جدید نیمه سنگین شود و همچنین از عنوان قهرمانی خویش در برابر شوگان دفاع نماید با تمام این مسائل و تا به اینجای کار وی شکست ناپذیر بود.

  وی دوبار دیگر برسرعنوان قهرمانی یو اف سی مبارزه انجام داد بار اول در نیمه سنگین با هیولای این وزن جان جونز که با سابمیشن خطرناک وی شکست خورد.

  و بار دوم نیز در سال 2014 در یک مبارزه ی بسیار زیبا در برابر کریس وایدمن و برسرعنوان قهرمانی میان وزن جهان با رای داوران بازنده شد.

  ماچیدا در سال 2015 دو مبارزه انجام داد که در هردوی آنها بصورت پیاپی درمقابل لوک راکهلد و یوئل رومرو با سابمیشن و ناک اوت شکست خورد.

  تست وی نیز مثبت اعلام شده و فعلا در محرومیت بسر میبرد ، با تمام این مسائل وی 38 ساله است و بعید می باشد که موفقیتی در بازگشت نصیبش شود.

  هم از نظر سبک مبارزه و هم مسائل فیزیکی وی افت قابل ملاحضه ای داشته و بهتر است که خداحافظی نماید.

  —————————————–

  نویسنده: Naser

  26 / آبان / 95

  —————————————–

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ***** امیدواریم از مقاله منتشر شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید ، با نظرات خودتون مارو حمایت کنید. *****

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  Naser

  No Limits , No Rules , No Fear This Is Mixed Martial Arts

ارسال دیدگاه

 1. mamrezz گفت:

  دمتون گرم یه مقاله مشتی بود , اسم های سنگینی بود لامصب , بلفورت و سیلوا بیشترین ناک اوت های تاریخ , سیلوا 16 برد پشت سر هم … ولی هر کی یه روزی تموم میشه 🙁

  • Mojtaba گفت:

   با سلام . اره فایتر های بزرگی هستن . فایتر های بزرگی بودن که با رفتنشون همه رو نارحت کردن نظیر رندی کوتور ، جورج سنت پیر و مرحوم کیمبو اسلایس ( من دویوونه فایت هاش بودم با ریش های باحالش ) و … . آرزوی سلامتی میکنم برای همشون .

 2. aliufc گفت:

  آقا مجتبی مقاله زیبایی بود و حقایق تلخی را بیان کرد
  از زحماتی که برای ufc205 کشیده اید تشکر میکنم و بخاطر تک مسابقات با کیفیت و صدای خوب از شما ممنونم یه سوال مسابقه کین ولاسکز و ودروم کی برگزار میشود و مسابقه مایکی گال با نوروزکات کی درسایت قرار میگیرد
  و راستی میخواستم نظرتون راجب رفتن کانر به مسابقات wwe چی هست آیا شما فکر میکنید کانر میتونه مثل براک قهرمان هر دو کمپانی باشه واقعا چنین شخصی میتونه کوین اونز یا ای جی استالیز را شکست بده

  • Mojtaba گفت:

   با سلام . ممنون داداش انجام وظیفه هستش . فعلا هیچی مشخص نیستش ولی از اونجایی که رسانه ها دارن خبر رسانی می کنن میگن مسابقه برای UFC 207 ست شده است ، مسابقه میگی گال هم 26 آبان مصادف با روز برگزاری مسابقات در سایت قرار می گیرد ، در مورد کانر مک گریگور باید بگم که به هیچ وجه امکان نداره اون به WWE بره . فعلا در بهترین شرایط خودش در UFC قرار داره و اگه هم قرار باشه در WWE حضور پیدا کنه مثلا یا به صورت سوپرایز رویال رامبل یا حضور افتخاری در رسلمنیا ( دقیقا مثل حضور روندا راسی در رسلمنیا ) و بله به راحتی میتونه ای جی استایلز رو شکست و البته برای چنین مسابقه ای باید کلی تمرین بدلکاری انجام بده .

 3. ali گفت:

  سلام اقامجتبی مسابقات سیامک خرمی رو پوشش نمیدید؟

  • Mojtaba گفت:

   با سلام . تو این یک مورد باید بگم نه . چون مسابقاتش پخش تلویزیونی نداره و اگر هم داشته باشه تلویزیون محلی اون کشور هستش و پخش ماهواره ای نداره که ما بذاریم تو سایت . قالبا در کمپانی های سطح پایین و آماتور فایت داشته و من هر چی گشتم رکوردی ازش در مسابقات حرفه ای پیدا نکردم ( با کمیسیون نوادا چک کردم ) .

  • Naser گفت:

   دوست عزیزعلی اقا ما از همه ی ایرانی هایی که زحمت میکشن و در هر سطحی مبارزه میکنن حمایت میکنیم اما از افراد کلاهبردار و دروغگو به شدت بیزار هستیم اقای خرمی یک کلاهبردار و فرد متقلبی هست واصلا ایشون رو من فایتر نمیدونم تو ایرانم از همه میبازه چه برسه خارج.
   سعید گنجی هم یچیزی توی همین مایه هاست که با عدم اطلاعات مردم شد قهرمان جهان خخخ.

 4. ali گفت:

  اقامجتبی مسابقه مایکل و سیلوارو واسه من میزارید؟ ببخشید البته

 5. ali گفت:

  خیلی چاکرتم اقامجتبی

 6. ali گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت اقاناصر. یه سوال رو چه حسابی میگید کلاهبرداره؟

  • Mojtaba گفت:

   با سلام . حرف ناصر جان عزیز کاملا درست هستش . ایشون کلاهبرداری بیش نیستند . بنده در موردشون تحقیق کردم . با انتشار چند عکس فتوشاپ شده خیلی ضایع خودشون قهرمان UFC جا زده . واقعا جای تاسف داره آدم چنین کاری بکنه .

 7. ali گفت:

  اگه شما میگی درسته بس

© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad