★·.·´¯`·.·★ نقد و بررسی کامل رویداد UFC 205 ★·.·´¯`·.·★

  *** آپدیت شده 22 آبان 95 ***

  به نام خدا

  مقدمه:رویداد بزرگ و تاریخی UFC 205 ، یکی از مهمترین ایونت های تاریخ مبارزات آزاد و سازمان UFC می باشد که قرار است 12 نوامبر 2016 (23 آبان به تاربخ رسمی کشور) در سالن تاریخی Madison Square Garden شهر نیویورک برگزار شود.

  در این مقاله به نقد و بررسی و آنالیز چند مبارزه مهم خواهیم پرداخت.

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Eddie Alvarez Vs Conor McGregor – Lightweight Championship ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  پس از سالها یک سوپر فایت بین دو قهرمان را شاهد خواهیم بود جاییکه ادی آلوارز قهرمان کنونی کمربند Lightweight باید برای بار نخست از عنوان قهرمانی خویش در برابر قهرمان کنونی Featherweight کانر مک گریگور دفاع نماید.

  کانر در مبارزه اخر خویش توانست نیت دیاز را در Welterweight شکست دهد و ادی نیز با TKO از سد رافائل دوس آنجوس در راند اول گذشت.

  قطعا شاهد یکی از مهمترین مبارزات تاریخ یو اف سی خواهیم بود.

  نقد فنی مبارزه:

  ادی آلوارز یکی از سرسخت ترین مبارزان حال حاضر دنیای MMA هستش ، ادی در طی این مدت شیوه های مبارزه خود را بسیار گسترده کرده و پیشرفت زیادی داشته.

  او پرس کردن و فشار برروی حریف را به شیوه ی گرپلینگ پیش میبرد ، در طی این سالها کلینچ یکی از اساسی ترین شیوه های مبارزه وی بوده است به خصوص که اگر درمقابله با یک حریف با این نقطه ضعف قرار گیرد.

  بعلاوه اینکه در کلینچ وی میتواند از ضربات زانو و درتی باکسینگ اساسی استفاده نماید و شیوه ی تیک داون و زیرگیری وی نیز معمولا با استفاده و کمک از گوشه های قفس می باشد که درنتیجه پرس کردن و هدایت به سمت گوشه ی قفس و و درنهایت تیک داون و خاک کردن حریف ، چیزی که بارها در مبارزه با آنتونی پتیس از وی شاهد بودیم.

  وی در بوکسینگ نیز مهارت های خوبی دارد ، هوک چپ وی بعلاوه ضربه کانتر اتک دست راست وی میتواند کار هرکسی را تمام یا با مشکل مواجهه نماید چیزی که در مبارزه با رافائل دوس آنجوس به همگان نشان داد مشت زنی بسیار کارآمد وی بود و وی میتواند از روزنه های گارد حریف ضربات خود را عبور دهد.

  و اما میرسیم به کانر مک گریگور کسی که از 20 پیروزی کریر خود 17 برد با ناک اوت را یدک میکشد ، در شیوه ی مبارزه ی کانر نیز در طی این سالها تغییرات فراوانی را شاهد بودیم درست مثل ادی.

  وی یکی از غیرقابل پیش بینی ترین فایترهای حال حاضر UFC می باشد بطوریکه پیش بینی مبارزه وی بسیار سخت است.

  واقعیت این است زمانیکه وی با UFC قرارداد بست دارای قابلیت های فراوانی بود اما نیازی به بهره وری از تمام آنها نداشت و تنها نشستن ضربه ی دست چپ وی به سر حریف برای پیروزی کافی بود.

  اما وی پس از جراحی ACL اش شیوه خود را کمی تغییر داد و بیشتر با هوش بالای خود به مطالعه دررابطه با شیوه های مختلف رزمی پرداخت که با همین روش توانست یکی از بهترین مبارزان تاریخ یعنی ژوزه آلدو را در 13 ثانیه KO بکند.

  همونطور که میدونید استایل مبارزه وی بوکس هستش اون کانتر اتک و ضد حمله های بسیار خوبی میتونه بزنه ، اون همچنین بصورت مداوم سعی میکنه حریف رو در گوشه های قفس پرس بکنه و با توجه به قدرت ضربات پای بسیار خوبی که داره فاصله اش رو با کشتی گیری مثل ادی آلوارز حفظ بکنه ، احتمالا کانر در این مبارزه ضربات پای خودش رو به بدن حریف برای حفظ فاصله و صد البته ضربه زدن به حریف انجام بده.

  کانر توی مبارزه با نیت دیاز با اینکه دسترسی و قد کوتاه تری داشت اما نشان داد که چقدر در مشت زنی پیشرفت کرده و خیلی روان میتونه بوکس بکنه.

  اما قطعا وی در خاک و گرپلینگ در برابر ادی که یک کشتی گیر هستش هیچ شانسی نمیتونه داشته باشه و تمرکز خودش رو برروی دفاع از زیرگیری گذاشته تا مانع تیک داون حریف بشه ، همانطور که گفتم ادی بیشتر در گوشه های قفس اقدام به زیرگیری میکنه پس پرس کردن ادی توسط کانر میتونه یک مزیت برای مرد ایرلندی داستان باشه.

  دررابطه با مسئله ی استقامتی نیز باید بگیم که ادی یکی از سرسخت ترین فایترهای حال حاضر یو اف سیه  ، فقط کافیه به داگ فایت خونینش توی بلاتور با مایکل چندلر نگاهی بیاندازین … هردو فایتر کمربند قهوه ای جوجیتسو دارن اما قطعا مهارت های جوجیتسو کانر بسیار ضعیف تر از حریفه اما من فکرمیکنم حتی اگر ادی بتونه کانر رو خاک بکنه بازهم انتخاب اول وی ضربات در گرند اند پاوند خواهد بود تا شاید بتونه وی رو ناک اوت بکنه در غیراینصورت هم میتونه گارد کانر رو برای استفاده از سابمیشن باز بکنه.

  کانر در مسائل استقامتی مطمئنا ضعف هایی داره اما نباید فراموش کنیم که اون داره روز به روز پیشرفت میکنه و در مبارزه قبلی تونست 5 راند خوب درمقابل نیت دیاز رو مدیریت بکنه.

  قطعا آلوارز در این مبارزه به مانند مبارزه با پتیس روی به کلینچ خواهد آورد اینکار نه تنها برای ضربه زدن به کانر خواهد بود بلکه در کنترل و تعیین محل مبارزه نیز دست وی را باز خواهد گذاشت وی همچنین از این سلاح برای خسته کردن مک گریگور استفاده خواهد کرد.

  در نهایت برتری در مبارزه ی سرپا با کانر مک گریگور پیش بینی میشه.

  همچنین برتری در مبارزه ی در خاک و برروی زمین با ادی آلوارز پیش بینی میشه.

  پیش بینی برنده: ادی آلوارز

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Tyron Woodley Vs Stephen Thompson – Welterweight Championship ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  قطعا یکی از مهمترین مبارزات رویداد می باشد که بعنوان کومین اونت برگزار خواهد شد.

  در این مبارزه تایرن وودلی باید از عنوان قهرمانی Welterweight جهان برای بار اول در برابر قهرمان اسبق کیک باکس جهان استیفن تومپسون دفاع نماید.

  وی در آخرین مبارزه توانست قهرمان وقت رابی لاولر را با KO شکست دهد و همچنین تومپسون چندین پیروزی تحسین برانگیز از جمله جیک النبرگر ، جانی هندریکس و روری مک دونالد را در کارنامه دارد.

  نقد فنی مبارزه:

  تایرن وودلی یک کشتی گیر قدرت مند هستش که با زیرکی هرچه تمام تر و حرکت جابه جایی عالی توانست با نشاندن یک مشت بیگ رایت هند توانمند کار رابی لالر “بی رحم” را تمام کند.

  واقعیت اینه که وودلی در طی این سالها به مهارت خودش بسیار افزوده ، اون از یک کشتی گیر صرف قدرتی به یک مهاجم استرایکر توانمند تبدیل شده که حالا مهارت کشتی خودش رو ترکیب کرده با بوکس!

  تایرن یک بوکسور با حمله های انفجاری محسوب میشه ، وقتی شخصی مقابل اون قرار میگیره باید بدونه که تایرن در راند های ابتدایی مشت های با سرعت بسیار بالایی به سمت حریف پرتاب میکنه که به دلیل قدرت بسیار بالای ضرباتش امکان ناک اوت هرکسی رو داره ، دقیقا مثل مبارزه اش با رابی لاولر.

  یکی دیگر از دلایلی که وی در راند های ابتدایی سعی میکنه با ضربات انفجاری که ریسک بالایی دارن کار حریف رو تموم بکنه ضعفش در کنترل اکتگان در دراز مدت به دلیل ضعف استقامت و مسائل هوازی هستش یقینا بدن تایرن در تحرک بسیار بالا و در دراز مدت خالی میکنه.

  وودلی همچنین رقص پا و تحرک خوبی داره اما وقتی صحبت از رقص پا و جابه جایی میشه هیچکسی در وزن Welterweight بهتر از حریف فعلی تایرن یعنی استیفن تومپسون نیست!

  استیفن تومپسون بدون شک یک استاد مبارزه با ایجاد فاصله است و دقیقا قد بلند و دسترسی بالای وی بهش ابزار لازم برای استفاده از این سبک رو میده.

  تومپسون یک استرایکر بسیار توانمنده و قهرمان اسبق چندین عنوان کیک باکس جهان بوده ، اون از ضربات پای تخصصی و بسیار عالی بهره میبره که چه توی حمله و چه توی دفاع و ایجاد فاصله با حریف به بهترین نحو عمل میکنه.

  اون دائما با جابه جایی و تحرک بسیار بالا سعی میکنه ضربات رو از زوایای مختلف به حریف روانه بکنه که اینکار باعث برهم ریختن تمرکز حریف میشه که نتونه دقت ضربه مناسبی در برابر تومپسون داشته باشه.

  از نظر استقامتی نیز تومپسون در مبارزه ی آخر خود در برابر مک دونالد پس از 5 راند مبارزه نشون داد که چه نفس خوبی داره و مطمئنا در این زمینه از وودلی خیلی بهتره… پس یکی از اهرم های فشار وی به وودلی میتونه دقیقا همین مسئله باشه درنهایت هرچه زمان مبارزه بیشتر طول بکشه به ضرر وودلی خواهد بود.

  تومپسون همچنین در خاک توانایی خاصی نداره و تا به حال چیز خاصی ازش ندیدیم هرچند که وودلی یک کشتی گیر هستش اما تمایل به مبارزه سرپا داره و بعید هستش که مبارزه رو به خاک بکشونه هرچند که در این زمینه نیز تومپسون به دلیل جابه جایی زیاد و دفاع از زیرگیری عالی کار رو برای هر کشتی گیری سخت میکنه.

  درنهایت برتری در مبارزه ی سرپا با استیفن تومپسون پیش بینی میشه.

  برتری در مبارزه ی خاک و برروی زمین با تایرن وودلی پیش بینی میشه.

  پیش بینی برنده: استیفن تومپسون

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Joanna Jedrzejcyk Vs Karolina Kowalkiewicz – Strawweight Championship ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  دیدار تمام لهستانی بین دو هموطن یکی از مهمترین رقابت های این رویداد تاریخی می باشد.

  جاییکه یوآنا یونژچیک باید برای بار چهارم از عنوان قهرمانی خویش دفاع نماید ، شخصی که توانست با TKO کمربند را از چنگال کارلا اسپرزا بیرون بکشد و پس از آن با شکست جسیکا پنه ، والری لتورنو و درنهایت کلودیا گادلها از آن دفاع نماید.

  چلنجر کارولینا کواکویچ نیز به مانند قهرمانشکست ناپذیر می باشد وی در مبارزه آخر خود مدعی اصلی این دسته یعنی رز نامایوناس را شکست داد.

  نقد فنی مبارزه:

  به دلیل شیوه ی مبارزه هردو فایتر بنظر میرسد که ضربات پا تاثیر مستقیمی در این مبارزه خواهد داشت ، همچنین احتمالا شاهد یک مبارزه ی تمام سرپا و نزدیک خواهیم بود.

  شاید این مبارزه اگر با ریسک پذیری بالا از هردو فایتر انجام شود بتواند به بهترین مبارزه رویداد تبدیل شود و این پتانسیل را دارد.

  هرچند که هردو فایتر استرایکر و میل به مبارزه سرپا دارند اما شیوه های مبارزه شان متفاوت می باشد ، قهرمان یوآنا در نحوه پیاده سازی و اجرای حملاتش بسیار دقیقه ، مهاجم خوش تکنیکی که حملات موج داری رو بصورت متوالی سعی میکنه انجام بده ، یک تکنیک عالی برای آسیب زدن به حریف.

  نگاهی به مبارزه با اسپرزا یا پنه بیاندازید و متوجه میشوید که وی با همین شیوه حملات متوالی و دامنه دار و با توجه به سرعت عجیب دستانش و دقت بالای ضربات هردو را با یک تکنیک مشابه ناک اوت نمود.

  اما نحوه مبارزه کارولینا متفاوت می باشد وی یک استرایکر برپایه رقص پای زیاد و حمله کردن از زوایای مختلف هستش تا بتونه منفذی رو برای ضربه زدن به حریف پیدا بکنه ، دقت بکنید که کارولینا اصلا فایتر ریسک پذیری نیست و بسیار باهوشه.

  همین عدم ریسک پذیری باعث شده که وی اکثر مبارزاتش رو با رای داوران ببره نه فینیش.

  اما کارولینا درکنار این مسائل بارها دیده شده که خیلی راحت و درمواقع بسیار بدی ضربات اساسی رو متحمل میشه که نقطه ضعف بزرگش هست و اما بدبختانه برای کارولینا و هوادارانش اینه که یوآنا مهارت بی نظیری در باز کردن گارد حریف و زدن ضربات کاری داره و میتونه از همین ضعف برعلیه چلنجر استفاده بکنه.

  یوآنا یک بوکسور بسیار توانمنده ، اورهند های اون میتونه هرکسی رو از پای دربیاره ، ضربات جب اون با تکنیک خاصی به حریف نواخته میشه و در گوشه های قفس نیز کامبینشن ها و ضربات ترکیبیش با سرعت و دقت بی نظیری به حریف آسیب میزنه.

  اما در کنار تمام این مسائل تکنیک ضربه پا بسیار عالی قهرمان هستش اون 5 بار قهرمان موی تای جهان بوده و در این مسئله از تکنیک خشن موی تای بهره میبره.

  اون رکورد دار ضربه لک گیگ در یک مبارزه یو اف سی هستش و با استفاده از لک گیگ های فراوان قدرت تحرک و رقص پا رو از حریفش میگیره.

  درنهایت برتری در مبارزه ی سرپا با یوآنا یونژچیک پیش بینی میشه.

  مبارزه برروی زمین و خاک مساوی پیش بینی میشه.

  پیش بینی برنده: یوآنا یونژچیک

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Chris Weidman Vs Yoel Romero – Middleweight ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  مبارزه ی بسیار مهم و اساسی دسته ی میان وزن می باشد که احتمال زیاد نفر برنده بعنوان چلنجر جدید به مصاف قهرمان مایکل بیسپینگ خواهد رفت.

  قهرمان اسبق کریس وایدمن در شهر خودش بازخواهد گشت تا به مصاف پدیده ی جدید این وزن یعنی روئل رومرو برود.

  هردوی این افراد از مدعیان اصلی هستند و وایدمن افتخار دو بار پیروزی بر آندرسون سیلوا و کسب عنوان قهرمانی جهان و سپس با شکست بلفورت و ماچیدا دفاع از کمربند رو در کارنامه داره.

  رومرو نیز در یو اف سی تابحال شکستی متحمل نشده و نایب قهرمان المپیک سیدنی در رشته کشتی آزاد بوده و همچنین در این رشته قهرمان جهان هم شده.

  رومرو پیروزی های تحسین برانگیزی درمقابل ماچیدا ، کندی و جاکاره سوزا را کسب کرده است.

  نقد فنی مبارزه:

  چیز عجیبی که در شیوه ی مبارزه ی کریس وایدمن شاهد هستیم زدن ضربات پا بصورت متوالی و همیشگی هستش درحالیکه این ضربات معمولا نه قدرت کافی و نه دقت لازم برای تاثیر پذیری رو دارن ما این ضربات رو در مبارزه با آندرسون سیلوا و لیوتو ماچیدا شاهد بودیم.

  و اوج افتضاح وی نیز ضربه کیک چرخشی بی جهت و بی دلیل در مبارزه با لوک راکهلد بود که نهایتا منجر به TKO وی شد.

  هرچند که شاید این ضربات پا در برابر استرایکرها بهتر جواب دهد اما قطعا در برابر گرپلر ها یک ریسک می باشند و یوئل رومرو مدال نقره کشتی ازاد در المپیک را به همراه دارد و قطعا یک کشتی گیر توانمند و قدرتی می باشد که میتواند درهنگام پرتاب پا از همین مسئله برای خاک کردن حریف استفاده نماید.

  اما نکته بسیار مثبت و شگفت آور چونه بسیار قوی و تحمل ضربات بالا توسط کریس وایدمن هستش ، ما مکررا شاهد بودیم که وی در حمله شدید و زمانیکه تحت فشار قرار میگیره بسیار ریلکس و با تجربه حریفان رو مدیریت میکنه و چونه محکمش نیز به این مسئله کمک میکنه.

  این مسئله رو در مبارزاتش مقابل ماچیدا و بلفورت به وضوح میتوان دید.

  وایدمن یک کشتی گیر بسیار خوبه و توانایی کنترل حریفان در خاک بسیار بسیار بالایی داره همچنین داشتن کمربند مشکی جوجیتسو از اون یک گرپلرکامل ساخته که سابمیشن اسکیلز قابل توجهی نیز داره.

  بخش بزرگی از موفقیت وایدمن مدیون توانایی بلاک و دفاع کردن به موقع حملات حریف هستش.

  اما از اونطرف یوئل رومرو با اینکه یک پیش زمینه عظیم و پربار در کشتی رو به همراه داره اما اصلا اصراری به بردن مبارزه برروی زمین نداره و تا به حال نیز هیچ بردی با سابمیشن کسب نکرده ، درواقع رومرو با پیش زمینه کشتی از تهدید این مسئله نسبت به حریفان بیشتر بهره برده تا استفاده از خود سبک کشتی!

  رومرو در مبارزه ی با جاکاره سوزا حتی وقتی که در خاک گرفتار شده بود نشون داد که قابلیت دفاعی بسیار خوبی در گرپلینگ داره و اجازه ضربه زدن یا موقعیت سابمیشن به حریف خود که یکی از برترین گرپلرهای حال حاضره نداد.

  قدرت مبارزه ی سرپای رومرو اما ساده و عجیب و غریب است ، اون درواقعیت سرعت بالایی نداره اما نحوه گارد و حرکت بدنش جوری هست که حریفان رو به شک میندازه و نمیتونن میزان آنالیز دقیقی از وی داشته باشن.

  نوع و شیوه ی مبارزه ی رومرو در سرپا به سه بخش تقسیم میشه: 1- گام و حرکت پای متنوع 2- ضربات پای متوالی 3- ضربه دست چپ قدرتمند

  رومرو یک فایتر رو به جلو و انفجاری محسوب میشه اما سرعت پایینی داره و این به این معنیه که حریفانش میتونن از این نقطه ضعف برعلیه خودش استفاده بکنن اگر قدرت ضد حمله مناسبی داشته باشن.

  دررابطه با مسائل هوازی و استقامتی باید به ضعف اساسی رومرو اشاره کنیم اون حتی توی مبارزه با تیم کندی از زمان مقرر بین دو راند نیز بیشتر استراحت کرد که فقط به دلیل خالی کردن بدنش بود ، یا توی مبارزه با جاکاره سوزا که تست دوپینگش به همین دلیل مثبت شد.

  اما توی مسائل استقامتی وایدمن تابه حال مشکلی نداشته و بعلاوه اینکه تحمل ضربات بالایی داره هردوی اینها از وایدمن یک فایتر با استقامت ساخته اند و هرچه زمان مبارزه بیشتر طول بکشد به نفع وی می باشد.

  درنهایت برتری در مبارزه ی سرپا با کریس وایدمن پیش بینی میشه.

  مبارزه برروی زمین و خاک مساوی پیش بینی میشه.

  پیش بینی برنده: کریس وایدمن

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Khabib Nurmagomedov Vs Michael Johnson – Lightweight ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  یک مبارزه سرنوشت ساز و مهم برای دسته ی Lightweight محسوب خواهد شد.

  حبیب نورماگمدوف مدعی شکست ناپذیر و قدرتمند این وزن احتمالا اگر پیروز شود چلنجر جدید خواهد بود و مایکل جانسون که در مبارزه ی آخر داستین پویریر را در راند اول KO کرد به دنبال این است تا با پیروزی بر حبیب خود را مدعی درجه اول معرفی نماید.

  نقد فنی مبارزه:

  حبیب یک گرپلر بسیار قهار و توانمنده.

  اون سعی میکنه با فشار وارد کردن بر حریف برای خودش موقعیت مناسب تیک داون و زیرگیری رو فراهم بکنه ، وی فقط 28 سالشه اما درعین حال یک مبارز با تجربه محسوب میشه.

  شیوه ی خاص زیرگیری و از اون مهمتر کنترل در خاک باعث شده که اون رو یکی از بهترین گرپلرهای کنونی این رشته در جهان بدونیم بعلاوه اینکه خبیب مهارت و سابمیشن اسکیلز نسبتا خوبی رو هم داره که کار رو برای حریفان سخت میکنه.

  اون تونست در برابر یک کشتی گیر و BJJ فایتر توانمند مثل دوس آنجوس بارها برتری خودش رو در این امر نشون بده و طبیعتا نمیتونه در برابر یک بوکسور صرف ، مشکلی در این خصوص داشته باشه.

  مایکل جانسون اما همانطور که پیش تر گفتم یک بوکسور صرف هستش ، تکنیک مشت زنی اون در درجه ی بالایی قرار داره و اون خیلی روان بوکس میکنه.

  اما خیلی بعید هستش که مایکل جانسون بتونه در برابر زیرگیری های حبیب دوام بیاره ، اون براستی دفاع از زیرگیری منحصر به فردی نداره.

  مطمئنا جانسون به دنبال ایجاد فاصله با حریف و استفاده از تکنیک مشت زنی خودش هست یعنی چیزی که درش مهارت داره اما نورماگمدوف قطعا میخواهد که فاصله را کم کند ، مبارزه را به خاک بکشاند و در خاک شانسی برای TKO به وسیله ی گرند اند پاوند و یا سابمیشن پیدا کند.

  این مبارزه در یک چیز خلاصه خواهد شد و آن این است که پیروز نهایی کسی می باشد که بتواند عرصه رقابت را مشخص کند زمین یا سرپا!

  ما شاهد یک مبارزه خواهیم بود با دو سبک کاملا متفاوت!

  درنهایت برتری در مبارزه ی سرپا با مایکل جانسون پیش بینی میشه.

  برتری درخاک و مبارزه ی بر روی زمین با حبیب نورماگمدوف پیش بینی میشه.

  پیش بینی برنده: حبیب نورماگمدوف

  —————————————–

  نویسنده: Naser

  22 / آبان / 95

  —————————————–

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ***** امیدواریم از مقاله منتشر شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید ، با نظرات خودتون مارو حمایت کنید. *****

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  Naser

  No Limits , No Rules , No Fear This Is Mixed Martial Arts

ارسال دیدگاه

 1. رضا گفت:

  ممنون از زحماتی که میکشی داداشه گلم . دمت گرم

 2. Click4u گفت:

  آقا مجتبی و ناصر جان خسته نباشید
  نقدتون عالی بود ، مخصوصاً کانر و ادی آلوارز امابرنده به نظر من کانر میشه
  این تایرن وودلی به نظر من کپی روی نلسونه انفجاری یه بیگ رایت هند میزنه و تموم ، ولی برا رانده های بعدی همونطور که اشاره کردید خیلی زود انرژی شون تخلیه میشه!
  این 10 ساعت هم بگذره از استرس در میایم 😀

  • Mojtaba گفت:

   ممنون داداش گلم . انجام وظیفه هستش . نظر منم اینه که کانر میبره ( اگه ببره چی میشه ، وای خدا کل سازمان بهم می ریزه ، باز باید صبر کنیم ببینیم کانر کدوم کمربندو واگذار میکنه و این چیزا … . خخخخخ ) .

 3. mamrezz گفت:

  خسته نباشین یه بررسی خیلی خیلی کاملی بود. ایشالا که کانر ببره از اون طرف هم رومرو ببره که یه مبارزه مشتی با بیسپینگ هم تو راه باشه

  • Mojtaba گفت:

   ممنون داداش گلم بابت نظرت . منم دوست دارم کانر ببره ، البته باید یه ذره از حاشیه هاش رو کم کنه وگرنه به ضررش تموم میشه و همون بلای UFC 196 سرش میاد .

 4. نریمان گفت:

  خدا رو شکر که در ایران یک منبع MMA زدین دمتون گرم انشالله که بهترین باشین

© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad