★·.·´¯`·.·★ پیش نمایش و تحلیل Ultimate Fighter Latin America 3 ★·.·´¯`·.·★

  *** آپدیت شده 15 آبان 95 ***

  به نام خدا

  مقدمه: رویداد The Ultimate Fighter Latin Amercia 3 ، فینال تورنمنت التیمات فایتر مخصوص فایترهای لاتین می باشد که برای بار سوم است که برگزار شده.

  این تورنمنت در غالب یک برنامه تلویزیونی 60 دقیقه ای برروی آنتن رفت و کمتر از دو روز دیگر فینال آن انجام خواهد شد.

  این رویداد به تاریخ 5 نوامبر 2016 و در مکزیک برگزار خواهد شد و در آن چند مبارزه ی مهم برگزار خواهد شد که به دوتای آنها در این مقاله خواهیم پرداخت.

  ★·.·´¯`·.·★ Rafael Dos Anjos vs Tony Ferguson ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  مبارزه ی بسیار حساس دسته ی Lightweight یا کمتر از سبک وزن سازمان یو اف سی بعنوان مین اونت و در هدلاین این رویداد صورت خواهد پذیرفت.

  رافائل دوس آنجوس قهرمان سابق(شماره دوم این وزن) باید به مصاف تونی فرگوسن(شماره سوم این وزن) برود.

  همانطور که میدونید هردو فایتر از مدعیان به نام این وزن در جهان هستند و مطمئنا پیروز این رقابت میتواند تاثیر مستقیم در آینده این وزن داشته باشد و یا حتی چلنجر آینده را مشخص بکند(البته در صورت باخت خبیب نورماگمدوف درمقابل مایکل جانسون).

  دوس آنجوس پس از طی کردن روند صعودی توانست با پیروزی بر پتیس به عنوان قهرمانی جهان دست یابد و با ناک اوت کردن سرونی برای بار نخست از آن دفاع نماید اما وی در یک غافلگیری در مقابل ادی آلوارز ناک اوت شد تا عنوان خویش را از دست دهد ، با این تفاصیل وی از یک شکست بازمیگردد تا دوباره به همگان ثابت کند که یکی از مدعیان اصلی این وزن برای کسب عنوان قهرمانی می باشد.

  تونی فرگوسن هم یکی از موفق ترین فایترهای این چند وقت اخیر در یو اف سی می باشد ، اون در هشت مبارزه ی پیاپی از سال 2013 تاکنون به پیروزی رسیده که شش تای این پیروزی ها با فینیش(ناک اوت یا سابمیشن) صورت گرفته.

  فرگوسن در مبارزه ی آخر خودش هم تونست لاندا وناتا رو در یک مبارزه ی بسیار دیدنی و زیبا با سابمیشن راند دوم شکست دهد ، وی میتواند با شکست دادن دوس آنجوس لیاقت قطعی خود را برای چلنجری در این وزن ثابت نماید!

  گرپلینگ:

  قطعا هردو فایتر زمانی که مبارزه به خاک و زمین کشیده شود مهارت های خوبی رو یدک میکشند.

  رافائل دوس آنجوس یکی از اساتید جوجیتسو برزیلی هستش فقط برای اثبات این حرف باید به این نکته اشاره کرد که اون دارای دان 5 کمربند مشکی جوجیتسو برزیلی هستش.

  دوس آنجوس در کنار مهارتهای بالای جوجیتسو و سابمیشن از اهرم کشتی نیز در خاک استفاده میکند ، اون قطعا یکی از کشتی گیران شایسته و قدرتمند دسته ی 155 پاوند هستش.

  از طرفی دیگر تونی فرگوسن در خاک مهارت بسیار خوبی از جوجیتسو رو به همراه داره ، اون دارای کمربند قهوه ای BJJ هستش بعلاوه اینکه در 8 مبارزه ی کریر حرفه ای خودش با سابمیشن به برتری رسیده و از شش مبارزه ی آخری که با فینیش به برتری رسیده پنج تای اونها با سابمیشن بوده.

  قطعا مهارت هردوی افراد در خاک بالا می باشد اما اگر بخواهیم رای به برتری یکی از این افراد در مبارزه ی خاک و زمین دهیم میتوان بخاطر سطح کشتی بالاتر در کنار جوجیتسوی کارآمد قدرت دوس آنجوس را در این حیطه کمی بالاتر بدانیم.

  استرایک:

  در مبارزه ی استرایک و سرپا قطعا هردو فایتر مهارت های خوبی دارند.

  رافائل دوس آنجوس با توجه به مهارت بالای پرس کردن مبارزه در گوشه های قفس و فشار آوردن بر حریف قدرت بالایی برای کنترل مبارزه دارد و فضاهای مقابله برای رقیب را تنگ میکند البته این ابتکار عمل همیشه هم جوابگو نبوده و درمبارزه با ادی آلوارز با اینکه مبارزه در اختیار دوس آنجوس بود اما با نشستن تنها یک پانج کارآمد در حمله ی بی مهابا ، وی مبارزه را واگذار کرد.

  قطعا ویژگی بسیار مهم دوس آنجوس استفاده ی وی از مهارت بالای موی تای می باشد وی از این مهارت زمانیکه فاصله اش با حریف کم میشود به درستی بهره و به رقیب آسیب میزند چیزی که در مبارزه با سرونی به وضوح دیده شد.

  و اما تونی فرگسون که در این مدت مبارزه های خوبی ازش شاهد بودیم قطعا یک ویژگی مثبت نسبت به حریف دارد و اون دسترسی بالاتر و قد بلندترش است که در زمان زدن ضربات و جب ها بسیار موثر است ، فرگوسن در مبارزه ی آخرش با لاندا وناتا برای مبارزه ی سرپا با چالش و مشکلات جدی رو به رو شد و حتی تا مرز ناک اوت شدن پیش رفت هرچند که بعد توانست با قدرت بالای سابمیشن و البته دسترسی بالاتر برای اجرای تکنیکال دارث چوک سرپا از مهلکه نجات یابد اما مشکلات و حفره های واضحی در مبارزه ی سرپای او پدیدار شد ، وی همچنین پیش تر در مبارزه با یک بوکسور ماهر مانند مایکل جانسون با رای داوران شکست خورده بود که البته از اونموقع تا حال وی پیشرفت بسیاری نموده است.

  در نهایت با این تفاسیر من برتری دوس آنجوس در این حیطه را یک درجه بالاتر از تونی فرگوسن میدانم.

  پیش بینی نهایی پیروزی: رافائل دوس آنجوس

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ★·.·´¯`·.·★ Beneil Dariush vs Rashid Magomedov ★·.·´¯`·.·★

  اهمیت مبارزه و جایگاه کنونی فایترها:

  این مبارزه برای ما ایرانی ها اهمیت ویژه ای دارد زیرا بنیل داریوش فایتر ایرانی الاصل درمقابل رشید ماگمدوف روس قرار خواهد گرفت.

  این مبارزه در Lightweight برگزار خواهد شد و داریوش شماره 7 این وزن و رشید شماره 15 را در اختیار دارند.

  هردو فرد به این پیروزی نیاز دارند تا روند صعودی خویش را ادامه دهند ، داریوش در مبارزه ی آخر درمقابل جیمز ویک با KO به پیروزی رسید و همچنین رشید در هر چهار مبارزه اش در UFC شکست ناپذیر بوده است و البته وی از سال 2010 تاکنون شکستی را تجربه نکرده است.

  گرپلینگ:

  قطعا هردو فایتر در این زمینه مهارت های بالا و به خصوصی دارند ، بنیل داریوش کمربند مشکی جوجیتسو برزیلی رو دارا هستش بعلاوه اینکه از 13 پیروزی کریرش 6 تای اونها با سابمیشن بدست اومده.

  از طرفی ماگمدوف نیز در این زمینه استاد بین المللی سامبو می باشد هرچند که برخلاف اکثر مبارزان روسی ترجیح به مبارزه برروی زمین نمیدهد و میلش بیشتر برروی مبارزه سرپا می باشد.

  وی فقط 1 پیروزی با سابمیشن تابه کنون به دست آورده که مطمئنا آمار قابل توجهی نمی باشد.

  داریوش احتمالا سعی بر این داره که مبارزه را برروی زمین بکشد و از سابمیشن اسکیلز خوبش در این زمینه استفاده ببرد اما باید مواظب باشد که غافلگیر نشود.

  در مبارزه ی برروی زمین و خاک مهارت و برتری به نفع بنیل داریوش می باشد.

  استرایک:

  در مبارزه ی سرپا و استرایک هردو فایتر ویژگی های بسیار خوبی دارند.

  داریوش مهارت بالایی در بوکس و بیشتر از اون موی تای داره هرچیزی باشه اون شاگرد رافائل کاردنیروی معروف هستش و دارای کمربند مشکی موی تای!

  داریوش احتمالا در مبارزه ی سرپا کم کردن فاصله را در دستور کار خودش قرار خواهد داد به اینصورت که با بقل کردن و کلینچ ، ابتکار عمل و قدرت مشت زنی رو از رشید بگیره و بعلاوه اینکه از ضربات زانوی خوب خودش در کلینچ استفاده بکنه.

  و اما رشید در بوکس مهارت قابل توجه ای از خودش نشون داده اون 9 بار با ناک اوت تابه حال پیروز شده و صد البته ضربات دست راست اونهم قدرت قابل توجه ای دارن که داریوش باید مواظب این مسئله باشه.

  درنهایت برتری در مبارزه ی سرپا با کمی اختلاف با رشید ماگمدوف پیش بینی میشه.

  پیش بینی نهایی پیروزی: بنیل داریوش

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  نویسنده: Naser

  15 / آبان / 95

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  ***** امیدواریم از مقاله ی منتشر شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید ، با نظرات خودتون مارو حمایت کنید. *****

  ●▬▬▬▬▬๑۩۩๑▬▬▬▬▬●

  Naser

  No Limits , No Rules , No Fear This Is Mixed Martial Arts

ارسال دیدگاه

 1. me گفت:

  عالی بود خسته نباشی

© تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.
طراحی و کدنویسی: Merdad